EnglishFacebookTwitterInstagram
Newsletter Mobilní verze

Knihovna NM

Je veřejná vědecká knihovna a druhá největší knihovna s historickými fondy v České republice. Vznikla společně s Národním muzeem (NM) v roce 1818.

Knihovna sídlila od roku 1891 do roku 2011 v historické budově na Václavském náměstí. Nyní je přechodně, po dobu rekonstrukce, umístěna v Nové budově Národního muzea. Vystěhované knihovní fondy a sbírky jsou dočasně uloženy na zámku ve Zbraslavi a v Ústředním depozitáři NM v Terezíně... Více >>Ptejte se knihovny

Knihovna umožňuje pouze prezenční výpůjčky do studoven, viz níže (více informací naleznete na našem webu na stránce Služby)

 

Informační rozcestník:

 

Objednávky:

 

Katalogy a databáze

Studovny Knihovny Národního muzea:

Adresy a kontakty

Aktuality – Informace k fondům a sbírkám

 • Přehled signatur a knižních celků ze základní knihovny (KNM1), z kterých je možné půjčovat / List of book shelfmarks available for reference in the study
  Depozitář zámek Zbraslav: Sig. 1-29, 33-100, 109-116. Depozitář ÚDT II. v Terezíně: Sig. 133-161, 171-200, 255, 300-309, 500 a násl., Peruc P, R I-II, R V-VIII, R XIII, R XV-R XVI, S I-V, knižní celky, Umění.
  Z důvodu inventarizace fondu po stěhování je vyhledávání z těchto signatur do odvolání omezeno: 101-108,162-170,220-254,256-260.
  Více...

  Informace o dalších zrevidovaných signaturách budeme průběžně doplňovat.

 • Sbírky Oddělení knižní kultury Knihovny NM jsou v naprosté většině po přestěhování z hlavní budovy Národního muzea uloženy v Ústředním depozitáři Národního muzea Terezín II.                                                                        
  Více...

Odkazy

Ke stažení


Fotogalerie studovny v Nové budově Národního muzea

studovna v Nové budově NM
studovna v Nové budově NM
Výpůjční protokol v Nové budově NM

 RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel Povinně zveřejňované informace